Kedves férfitársam! Először is hadd gratuláljak nektek. A pároddal nagy ajándékot kaptatok Istentől, amikor gyereket bízott a gondjaitokra („Bizony, az Úr ajándéka a gyermek, az anyaméh gyümölcse jutalom.” Zsoltárok 127,3). Nagy ajándék… Igen, hát, nem is tudom… Az a 3000 gramm körüli kicsi ember, akit félsz megfogni, nehogy…
Alapvetően azt gondolom, hogy a legtöbb ember jóindulatú, és nem szándékosan gázol bele a másik lelkébe. Magamról is így vélekedem, mégis sokszor megtörtént már velem az, hogy utólag megbántam valamit, amit segítő szándékkal mondtam. Akár valaki olyannak, aki épp nehéz helyzetéről számolt be nekem, akár csak egy vita…
Néhány évvel ezelőtt készült egy brit felmérés, amely szerint a házaspárok többsége naponta kevesebb, mint 30 percet tölt azzal, hogy egymással beszélgessen. Néhány perc reggelinél, nap közben egy-két rövid üzenet telefonon, majd legközelebb munka után beszélnek valamivel hosszabban, és aztán eltelik az este a telefonok, laptopok és streaming…
A facebook adott. Életünk szerves részévé nőtte ki magát ez a kék-fehér „izé”, ami lehet szelíd és hasznos jószág, amely javunkat szolgálja és segít, de elszabadulva könnyen válhat egyfajta bestiává, amely tönkreteszi az életünket és szociális kapcsolatainkat. Nem kívánok tehát kampányolni mellette, de nem is akarom a fenevad…
Valahogy mi, édesanyák úgy gondoljuk, hogy a gyereknevelés terén igazán ott vagyunk szakmailag. Amikor néhány kismama vagy kisgyermekes anyuka találkozik, órákat tudnak beszélgetni a csemetékről – de elsősorban tanácsokat osztogatnak egymásnak. Pontosabban: elmondják a véleményüket arról, hogy a másiknak mit és hogyan kellene tennie. Folyamatos az információcsere a…
(Az első részt itt találod) C.S. Lewis Csűrcsavar levelei c. könyve alapján. (Folytatás) A most következő sorokat olvasva próbáljuk meg „alulnézetből”, az ördög, a kísértő szemszögéből megvizsgálni az életünket! Erre invitál bennünket C. S. Lewis könyve, melyben Csűrcsavar, egy ördögfióka, unokaöccsét, az „újonc kísértőt” oktatja arra, hogyan kell…