A legtöbb keresztyén tanító, gondolkodó talán egyetért abban, hogy a megtérés, a Jézussal járás többet jelent a Biblia tanításainak intellektuális elfogadásánál, sőt annál is, hogy igyekszünk a Szentírás morális útmutatását követni az életünkben. Ezeken kívül még lennie kell valamiféle spirituális élménynek is a hit mögött, amitől az egész…
Amikor bizonyságtételeket hallunk csodálatos szabadulásokról, Isten félreérthetetlen közbeavatkozásáról mások életében, egyértelmű és megingathatatlan hitet adó megnyilatkozásokról, az legalább két dolgot válthat ki belőlünk: közvetve minket is megerősíthet a hallott történet a hitünkben, vagy épp ellenkezőleg: grandiózus istenélmények híján elbizonytalaníthat bennünket a saját elhívásunkkal kapcsolatban. Most beszéljünk erről a…
„Azután ezt mondta Dávid: Az Úr, aki megmentett engem az oroszlán és a medve karmától, meg fog menteni ennek a filiszteusnak a kezéből is.” (1Sám 17,37) Észrevetted már, mi történik, ha egy sporteseményen az esélytelennek tartott csapat vagy versenyző minden várakozás ellenére elkezd nyerésre állni? Pszichológiai kísérletek bizonyítják,…
„Amint meg van írva: »Aki sokat szedett, annak nem lett többje, és aki keveset, annak nem lett kevesebbje.«” (2 Kor 8,15) A marketingkommunikációban jól ismert jelenség a fogyasztás dominóeffektusa. Képzeld el, hogy veszel egy új fotelt, és elhelyezed a nappaliban. Nagyon szépen mutat, és feldobja az egész szobát.…
„Jól van, jó és hű szolgám, a kevésen hű voltál, sokat bízok rád ezután, menj be urad ünnepi lakomájára!” (Mt 25,21) Az általam is kedvelt, a milleniumi generáció körében pedig jellemzően népszerű minimalista életstílusnak egyik fontos gondolata, hogy minden tárgy, amely a tulajdonunkban van, egyszersmind feladatot is jelent…
Igaz, Jézus „tiszta szívűeket” és nem puha szívűeket említett a hegyi beszédben, de nekem napok óta a bibliai kemény szív ellentéte, a lágy, puha szív gondolata forog a fejemben, és az, hogy mennyivel békésebbek, boldogabbak lehetnének a napjaim, ha egy kicsit puhább, formálhatóbb, meggyőzhetőbb, nyitottabb, rugalmasabb lennék bizonyos…
Advent a művészetekben sorozatunk eddigi részeiben már lehetőségünk volt elmerülni Jézus születéstörténetének gyönyörű reneszánsz ábrázolásaiban, vagy verses és zenés feldolgozásaiban. Ma egy kortárs utcai alkotást ajánlunk a kedves Olvasó figyelmébe, mégpedig a nemzetközileg elismert, titokzatos graffitiművésztől, Banksytől. A „Scar of Bethlehem” vagyis magyarul Betlehem sebhelye címet viselő alkotást…
1966, New York, karácsony. Vietnámi háború. Az IBM informatikai óriásvállalat Mária Korita Kent nővért és művész tanítványait bízta meg a Madison Avenue-n álló központjuk karácsonyi kirakatának megtervezésével. Az eredmény: 725 kartondoboz, amelyek a reklámtöredékek és hirdetőtábla részletek mellett egy üzenetet hirdetnek: Békesség a földön. Nem nehéz elképzelni, hogy…
József Attila gyerekkoromból jól ismert versét (Betlehemi királyok), apukám még most is szívesen idézi nekünk. Olyannyira családi kedvencről van szó, hogy a képzeletemben a napkeleti bölcsek egészen sokáig Gáspár, Menyhárt és Boldizsár néven éltek, és közvetlenül az arany, tömjén és mirha hármasa mellett raktároztam el őket a fejemben.…
Krisztus felfoghatatlan áldozatának és örömteli feltámadásának története a mi személyes ügyünk, mindannyian érintettek vagyunk a húsvéti történésekben. Persze, mindannyian kicsit másképp. Ezen az ünnepi napon néhány szerzőnk arra vállalkozott, hogy pár mondatban megosztja velünk, számára személyesen mit is jelent mindaz, ami az első húsvétkor történt: „Isten nem csak…